• Projekt pt. „Dobry start w przyszłość - wsparcie uczniów w Szkole Podstawowej w Drawsku Pomorskim” jest realizowany przez Gminę Drawsko Pomorskie, w partnerstwie z podmiotem edukacyjnym Mały Inżynier, w okresie II.2024–VIII.2025.

Cel główny Projektu: do 31.08.2025 w Szkole Podstawowej nr 1 im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim (woj.zachodniopomorskie) poprawiona zostanie jakość i dostęp do kształcenia ogólnego, poprzez:

a) realizację zajęć dodatkowych rozwijających kompetencje i umiejętności uczniów (ucz.);

b) realizację dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych;

c) rozwijanie kompetencji, umiejętności, uzdolnień, zainteresowań uczniów poza edukacją formalną;

d) doradztwo zawodowe oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczną;

e) doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli;

f) wsparcie potencjału edukacyjnego szkoły poprzez doposażenie bazy dydaktycznej.

Wsparcie w ramach projektu zaplanowane zgodnie z przeprowadzona diagnozą i zakłada realizację 4 zadań:

1. Zajęcia dodatkowe dla uczniów - rozwój kompetencji i umiejętności oraz wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez realizację zajęć matematycznych, językowych, przyrodniczych, programistycznych, sportowych i projektów edukacyjnych oraz zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i doradztwa zawodowego.

2. Zajęcia rozwijające zainteresowanie naukami ścisłymi - rozwój kompetencji i zainteresowań, motywacji do nauki, z zastosowaniem aktywizujących metod i form edukacji pozaszkolnej: wyjazdy edukacyjne do miejsc związanych z naukami ścisłymi i technicznymi, laboratoria naukowe w formie półkolonii, szkolny festiwal naukowy.

3. Szkolenia dla nauczycieli - doskonalenie kompetencji nauczycieli w obszarze innowacyjnych metod nauki, narzędzi aktywizujących, wykorzystania metody eksperymentu, oraz w obszarze kompetencji społecznych i edukacji włączającej.

4. Doposażenie szkoły służące rozwojowi umiejętności uczniów - doposażenie bazy dydaktycznej niezbędnej do kształtowania kompetencji i umiejętności (pracownia językowa, humanistyczna i informatyczna), zakup pomocy dydaktycznych do realizacji wsparcia włączającego (prac.indywidualizacji) oraz wyposażenie pracowni szkolnych w narzędzi do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematycznych.

Realizacja wsparcia zakłada również działania dla uczniów i nauczycieli w zakresie kompetencji zielonych i cyfrowych, społecznych, obywatelskich i przedsiębiorczości, inkluzyjności i równego traktowania.

Wsparciem objętych zostanie 400 (200K;200M) UCZNIÓW oraz 10(9K;1M) NAUCZYCIELI szkoły objętej wsparciem.

Projekt zakłada realizację poniższych rezultatów:

a) podniesienie rozwój kompetencji, umiejętności i zainteresowań 280(140K;140M) uczniów poprzez udział w zajęciach dodatkowych i rozwijających;

b) objęcie doradztwem zawodowym 50 (25.K;25M) uczniów szkoły objętej wsparciem;

c) uzyskanie kwalifikacji przez 7 (6K;1M) osób z kadry szkoły objętej wsparciem;

d) objęcie wsparciem 4(2K;2M) uczniów o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych;

e)poprawa jakości nauczania i dostępności kształcenia 1 szkoły podstawowej z województwa zachodniopomorskiego.

Serdecznie zapraszamy!

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu: 867 680,41 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 737 528,35 zł.

• Szkoła Podstawowa nr 1 im. mjr. H.Sucharskiego w Drawsku Pomorskim
      • sekretariat Anna Skrzypiec (sprawy uczniowskie) tel. 94 36 323 12