Mały Polak to też patriota
- 24
11 listopada to wyjątkowy dzień dla każdego Polaka. Młodsi uczniowie też już wiedzą, że Narodowe Święto Niepodległości to dzień, w którym wszyscy wspominają wydarzenia z roku 1918. Uczniowie klasy 3C, 1B oraz dziewczynki z klasy 1A postanowili uczcić ten dzień przygotowując dla klas 0-8 inscenizację o charakterze patriotycznym. Recytacja wierszy, polonez i widowiskowy taniec z flagami oraz patriotyczna pieśń „Przybyli Ułani” sprawiła, że z ich małych serc emanowała miłość do Ojczyzny. Wybitnie zabrzmiał również wspólnie odśpiewany hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego.
Wioletta Kuczerawa
Wokół symboli narodowych
IX edycja konkursu “Wokół symboli narodowych”
Tradycyjnie, 10 listopada, nasza szkoła włącza się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Ich cyklicznym elementem jest udział uczniów klas II i III w konkursie organizowanym przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie. Celem konkursu jest upowszechnianie znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem symboli narodowych.
Wszystkim uczniom przystępującym do testu gratulujemy i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.
Anna Rusin - Kicińska
Konkurs Recytatorski - Mały Patriota
W dniu 10.10.2023r. odbyła się czwarta edycja szkolnego konkursu recytatorskiego - MAŁY PATRIOTA. Słuchając wierszy mogliśmy zastanowić się czym jest patriotyzm. Wypowiadane słowa przypominały o historii Polski i jej bohaterach, dzięki którym możemy dziś cieszyć się wolnością, uczyć się i pracować. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca dyrektor Lucyna Jabłońska, Małgorzata Ilczyszyn, Małgorzata Łaszczewska wyłoniła laureatów konkursu:
Klasy I
I miejsce Amelia Żoch
II miejsce Marcel Jaroszewicz
III miejsce Filip Hudaniec
Klasy II
I miejsce Maria Sochanek
II miejsce Zuzanna Krafft
III miejsce Matylda Lenk
Klasy III
I miejsce Hanna Moraniec
II Liliana Piotrowicz
III Julia Orłowska
Wyróżnienie Hanna Cygan
To była wspaniała lekcja patriotyzmu. Składamy serdeczne podziękowania dla Koła Łowieckiego „Dzik” za ufundowanie nagród.
Marta Ustianowska
Nina Walkowiak
Jesienne dekoracje
Konkurs plastyczno - techniczny " Jesienne dekoracje"
14W dniach od 25 września do 06 października 2023r. odbył się konkurs plastyczno – techniczny pt. „Jesienne Dekoracje”. Konkurs został zorganizowany we współpracy z Nadleśnictwem Drawsko, które jest fundatorem nagród. Do udziału w nim zaprosiliśmy uczniów z klas I-III. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, w dowolnym formacie, wykonanej wybraną przez uczestników techniką plastyczną z wykorzystaniem darów jesieni. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności. W konkursie wzięło udział 40 uczniów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców z tak dużej ilości uczestników było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się dużą samodzielnością. Podczas oceny zwracano uwagę również na aktywność twórczą, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, zagospodarowanie przestrzeni, oryginalne ujęcie tematu.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce
Fabian Hubar kl. I a
Marika Hejłasz kl. Ia
Amelia Pąsiek kl. I b
Ernest Baranowski III a
Anna Markowska kl. III b
II miejsce
Ada Czekańska I a
Filip Hudaniec I b
Marcel Domiński II a
Dominik Gębczak II b
Igor Strenk II c
III miejsce
Andrzej Parys II a
Amelia Parys III a
Michał Marcinkowski III a
Oskar Hubar III a
Laura Załoga III b
Wyróżnienie
Varvara Shmahailo I b
Paulina Tuziemska I b
Oliwier Płażalski I b
Amelia Zaremba II c
Zuzanna Kanarek II c
Marta Ustianowska
Nina Walkowiak
Mistrzostwa i Puchar Województwa Zachodniopomorskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim w ramach III Drawskiego Turnieju Tańca pod patronatem Burmistrza Drawska Pomorskiego
4 listopada 2023r na Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim miało miejsce bardzo ważne wydarzenie świata tanecznego. Były to Mistrzostwa i Puchar Województwa Zachodniopomorskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim w ramach III Drawskiego Turnieju Tańca pod patronatem Burmistrza Drawska Pomorskiego. Organizatorem przedsięwzięcia był Klub Tańca Sportowego FOCUS, a współorganizatorami byli Szkoła Podstawowa nr 1 im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim, Polski Związek Sportu Tanecznego oraz Zachodniopomorski Związek Tańca Sportowego. Zadanie finansowane było ze środków pochodzących od Gminy Drawsko Pomorskie. Do rywalizacji sportowej zgłosili się najlepsi zawodnicy z województwa zachodniopomorskiego. Wśród nich były pary taneczne i solistki z Drawska Pomorskiego. Rywalizacja sportowa stała na wysokim poziomie i trwała cały dzień. Zwycięzcy Mistrzostw Województwa otrzymali kwalifikację do Mistrzostw Polski.
Miłą niespodzianką był pokaz wykonany przez dzieci, młodzież i dorosłych z Klubu Focus Drawsko Pomorskie. Występom dzieci towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, radości i łez wzruszenia rodziców.
Tak duże przedsięwzięcie mogło się odbyć tylko dzięki pomocy wielu ludzi o dobrym sercu i z chęcią do pracy. Dziękujemy rodzicom i sponsorom za pomoc.
Marta i Sławomir Zębała
RADOSNY 11 LISTOPADA
Święto Niepodległości 11 listopada
Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim przygotował szereg działań, które sprawią, że wspólnie poczujemy niezwykłą, pełną radości atmosferę przewijającą się we wszystkich wspomnieniach świadków roku 1918.
Przyjdźcie całymi rodzinami. Obchodźmy ten dzień RADOŚNIE I RAZEM
W SAMO POŁUDNIE NA SPORTOWO
12.00 w Parku Chopina CHARYTATYWNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
POPOŁUDNIOWY BLOK UROCZYSTOŚCI I ATRAKCJI
NA POCZĄTEK UROCZYSTOŚCI OFICJALNE:
14.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Pawła Apostoła z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i oprawą muzyczną w wykonaniu chóru Canto Libero.
ok. 14.45 przemarsz Kompanii Honorowej WP oraz pocztów sztandarowych wraz z ceremoniałem wojskowym oraz prezentacją Teatru Inscenizacji Historycznych z Wałcza
POZOSTAŁE ATRAKCJE DLA CAŁYCH RODZIN (ok. godz. 15.15)
Specjalna przestrzeń fotograficzna:
- na początek wspólne zdjęcie „SERCE DLA POLSKI” – nie może Was zabraknąć na zdjęciu z lotu ptaka, gdzie wspólnie ustawimy się w kształcie biało-czerwonego wielkiego serca
- to tu będzie na Was czekała fotobudka 3D, gdzie można wykonać zdjęcia z gadżetami w barwach narodowych (rodzinne, z przyjaciółmi lub indywidualne – jak kto woli)
- zdjęcie z Marszałkiem Piłsudskim, w którego rolę wcieli się niezawodny pasjonat lokalnej historii – pan Wiesław Piotrowski – zaraz po uroczystościach będzie spacerował i czekał na wspólne fotki
Niesamowite wystawy:
- wystawa IPN „Ojcowie Niepodległości” - wysiłek wielu Polaków, trud i ofiara poniesiona na frontach I wojny światowej oraz aktywne działania dyplomatyczne doprowadziły do narodzenia się II Rzeczypospolitej. Liderami tego procesu byli tytułowi Ojcowie Niepodległości. To tu dowiecie się wielu ciekawostek o Józefie Piłsudskim, Romanie Dmowskim, Ignacym Janie Paderewskim, Wincentym Witosie, Wojciechu Korfantym i Ignacym Daszyńskim.
- eksponaty i mundury z I wojny światowej wypożyczone przez Teatr Inscenizacji Historycznych z Wałcza i oczywiście w pobliżu pasjonaci historii, którzy odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania dotyczące tych znalezisk, a czasem zadadzą ciekawe zagadki.
Muzycznie, czyli koncert „WOLNOŚĆ I PATRIOTYZM” (ok. godz. 16.30)
- Filip Płażalski – kilka utworów patriotycznych, w wykonaniu młodego lokalnego artysty, który swoim głosem zachwyca i przyciąga coraz więcej fanów,
- zespół „SPECYFICZNI” – specjalizuje się w coverach wywodzących się z nurtu polskiego rocka, wielokrotnie zaskakuje aranżami i starannie dobranym repertuarem, niesamowitą sceniczną energią, którą zaraża publiczność na swoich koncertach. Tak będzie i tym razem - po kilku utworach patriotycznych, nie zabraknie utworów o wolności, które wszyscy znamy i lubimy.
- patriotyczny koncert Magdy Steczkowskiej (godz. 19.00) – na zakończenie tego wyjątkowego dnia w godzinach wieczornych koncert utworów patriotycznych w kościele pw. Zmartwychwstania PNJChr poprzedzony Mszą Św. w intencji Ojczyzny.
Wycieczka klas szóstych do Torunia w ramach programu Poznaj Polskę
- 2
27 października klasy 6a i 6c wzięły udział w wycieczce do Torunia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od tradycyjnego spotkania na Starym Mieście pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Pani przewodnik opowiedziała młodzieży historię naszego astronoma. Następnie udaliśmy się pod Dom Mikołaja Kopernika i Krzywą Wieżę. Młodzież miała okazję sprawdzić czystość swojego sumienia próbując stanąć pod wieżą. Po tym ciekawym doświadczeniu udaliśmy się do Planetarium. Uczniowie mogli tam doświadczyć bliskości kosmosu podczas seansu o ciałach niebieskich i ciekawostkach wszechświata. Po filmie przeszliśmy spacerkiem do Domu Legend Toruńskich, w którym aktywnie uczestniczyli w poznaniu Legend Toruńskich. Mogli sami zbudować krzywą wieżę, zabić w dzwon Tuba Dei, zostać flisakiem, krzyżakiem i powitać króla. Wycieczkę zakończyliśmy zakupem tradycyjnych pierników oraz pysznym domowym obiadem.
Marta Zębała
KLASA Z KASĄ - konkurs Rady Rodziców
KONKURS RADY RODZICÓW
Drodzy Rodzice,
Rada Rodziców przy SP nr 1 w Drawsku Pomorskim organizuje konkurs "KLASA Z KASĄ", którego celem jest aktywizacja rodziców i opiekunów prawnych uczniów naszej Szkoły do regularnego wpłacania składek na fundusz Rady Rodziców.
Konkurs trwa od 2 do 30 listopada 2023roku.
Nagrodą jest sfinansowanie przez Radę Rodziców pysznej pizzy dla zwycięskiej klasy. Nagrodę otrzyma ta klasa, w której udział rodziców wpłacających składki na Radę Rodziców wyniesie 100%.
Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zachęci rodziców do częstszych wpłat.
Regulamin konkursu „KLASA Z KASĄ”
w Szkole Podstawowej nr 1 im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim
EDYCJA I (rok szkolny 2023/2024)
1. Konkurs skierowany jest do wszystkich Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim, ich Rodziców i Opiekunów. Do konkursu przystępują poszczególne klasy Szkoły wpłacając składki na fundusz Rady Rodziców.
2. Organizatorem konkursu jest Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim.
3. Celem konkursu jest zachęcenie Rodziców, Opiekunów i Uczniów do przekazywania dobrowolnych wpłat na fundusz Rady Rodziców.
4. Konkurs polega na zebraniu w poszczególnych klasach środków pieniężnych i przekazanie ich na fundusz Rady Rodziców. Ocenie będzie podlegać kwota zebranych środków w 100%.
5. Wpłaty na fundusz Rady można przekazywać w następujący sposób:
a) za pośrednictwem Skarbników klasowych,
b) w inny ustalony sposób w klasie.
6. Konkurs trwa od 2 do 30 listopada 2023r. Klasy, które wcześniej wpłaciły całość składki również biorą w nim udział.
7. Prezydium Rady Rodziców będzie oceniać postęp wpłat poszczególnych klas i nadzorować na bieżąco wyniki konkursu, a także informować o nich Rodziców i Opiekunów, za pośrednictwem Rad Klasowych.
8. Wyniki konkursu przedstawione zostaną na stronie internetowej Szkoły w terminie do 15 grudnia 2023r.
9. Konkurs wygra klasa, która w terminie wskazanym w pkt 6 Regulaminu, zbierze i wpłaci na fundusz Rady Rodziców kwotę 100 % na daną klasę.
10. Przewidziane nagrody to pizza dla całej klasy, która będzie dostarczona do szkoły.
12. Symboliczne wręczenie nagród - bon na pizzę, zostanie przekazany na ręce wychowawcy zwycięskiej klasy, nie później niż w terminie 5 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu.
13. Regulamin wchodzi w życie z dniem publikacji na stronie internetowej Szkoły i obowiązuje ze skutkiem od dnia 2 listopada 2023r.
Rada Rodziców SP1 serdecznie zaprasza wszystkie klasy do wzięcia udziału w konkursie !!!
Wicemistrzostwo dziewcząt w tenisie stołowym
W środę 25 października w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt w ramach wojewódzkich Igrzysk Dzieci. W zawodach bardzo dobrze spisały się dziewczęta naszej szkoły, zdobywając wicemistrzostwo. Skład naszej drużyny Natalia Bukato, Sara Marcinkowska i Matylda Zagórska. Gratulacje
Uroczystość ślubowania klas pierwszych
17 października 2023r. zostanie zapamiętany przez pierwszoklasistów, ich rodziców i dziadków oraz wychowawców klas 1A i 1B jako ważny, wyjątkowy i niezwykły dzień. Tego dnia pierwszaki były bohaterami szkolnej uroczystości – Ślubowanie Klas Pierwszych. Zanim złożyły przysięgę i zostały pasowane przez panią dyrektor Lucynę Jabłońską, musiały zdać egzamin przed zaproszonymi gośćmi. Wyszło im to celująco. Dzieci pięknie zatańczyły poloneza oraz taniec z flagami, doskonale odpowiadały na pytania, a także recytowały wiersze i zaśpiewały poznane piosenki. W nagrodę otrzymały upominki od pani dyrektor oraz przedstawiciela Rady Rodziców. Koledzy z klas trzecich wręczyły pierwszakom zielone koniczynki na szczęście wykonane w drukarce 3D zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Po szkolnej uroczystości w klasach na bohaterów tego dnia czekały dalsze niespodzianki i prezenty przygotowane przez rodziców.
6
Nominacje do nagrody Plebiscytu Edukacyjnego 2023!
Redakcja „Głosu Koszalińskiego” i „Głosu Szczecińskiego” poinformowała, że nasza Szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023.
Jednocześnie nominację do nagrody w Plebiscycie otrzymała także dyrektor naszej placówki Lucyna Jabłońska.
Ponadto nominacje otrzymali nauczyciele:
Iga Sadowska, Justyna Kowalczyk, Magdalena Żoch i Marta Ustianowska.
Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się we wtorek, 24 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.gk24.pl/nauczyciel
Sukcesy w tenisie stołowym
W poniedziałek 16 października w Mielenku Drawskim odbył się Miejsko-Gminny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt. W kategorii klas VI zwycięstwo odniosły dziewczęta naszej szkoły Natalia Bukato i Matylda Zagórska. W zawodach trzecią lokatę wywalczyła para Iga Kowalik i Sara Marcinkowska. Zwycięzca tej kategorii będzie reprezentował naszą szkołę w zawodach powiatowych. W kategorii starszej nasze uczennice Martyna Rybnicka, Zofia Miazga i Zuzanna Capek zajęły drugie miejsce.
„Aktywni jesienią” - I Jesienny Rajd Zadaniowy
- 25
Jesień bywa barwna i kolorowa. Właśnie w taki ciepły i słoneczny jesienny dzień, nasi uczniowie wyruszyli w plener w ramach akcji „Aktywni jesienią”.
Dzieci z klas młodszych przeszły przez park, a następnie pokonały ścieżkę zdrowia i dotarły nad jezioro Okra. Na miejscu zjadły wspólne II śniadanie. W drodze powrotnej szukały pierwszych oznak jesieni – kolorowych liści, kasztanów i żołędzi.
Uczniowie klas 4 i 5 podczas rajdu wykonywali różnorodne zdania. Do pokonania mieli trasę od szkoły do elektrowni wodnej w Młynowie, na której czekała przygotowana przez panie Sylwię Tillack, Beatę Olejnik i Angelikę Szalewicz gra terenowa. Musieli między innymi wymyślić nazwę dla swojej drużyny, stworzyć proporzec, uzupełnić jesienną paletę barw, jak również wykazać się wiedzą związaną z jesienią, m.in. rozpoznać grzyby jadalne i trujące, poprawnie zapisać nazwy zwierząt, ułożyć z naturalnych dostępnych na trasie materiałów napis jesień, wspólnie zaśpiewać piosenkę czy ułożyć jesienną rymowankę. Zabawa była bardzo udana. Na zmęczonych, ale radosnych uczestników czekała na trasie pożywna zupa i bułka, przygotowana przez niezastąpione Panie ze szkolnej stołówki. A w ramach nagrody za wysiłek włożony w czasie rajdu, gospodarze klas wylosowali ciekawe nagrody, m.in. możliwość przełożenia z dowolnego przedmiotu pracy klasowej, czy zgłoszenie nieprzygotowania do zajęć dla całej klasy.
Najstarsi uczniowie naszej szkoły wyruszyli w dość długi i męczący marsz – do pokonania mieli trasę ścieżką rowerową do boiska wiejskiego w Gudowie. Wydawałoby się, że to zwykły spacer, jednak dla niektórych okazał się bardzo wymagający. Na miejscu czekał krzepiący posiłek - gorąca zupa i bułka. Po chwili odpoczynku i zabawach na boisku ruszyli w drogę powrotną do szkoły. Zmęczeni tym dniem, ale także zadowoleni z pokonywania własnych słabości uczniowie wrócili do domów.
Mamy nadzieję, że rajd jesienny wpisze się w ramowy plan imprez naszej szkoły i w przyszłym roku również wspólnie spotkamy się na trasie. Do zobaczenia!
Organizatorzy
(mac)
Potrójny Sukces w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych!!!
- 4
11.10.2023r. na trasach biegowych w okolicach jeziora Dłusko w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Jest to jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej, nad którymi pieczę sprawuje WSZS w Szczecinie.
Nasza szkoła przygotowała do rywalizacji 10-cio osobową sztafetę dziewcząt i chłopców z klas IV-VI oraz 10-cio osobową sztafetę dziewcząt i chłopców z klas VII-VIII.
Uczniowie rywalizowali ze sobą na dystansie ok. 800 i 1000m.
Trzy drużyny z SP1 w Drawsku Pomorskim były w biegach bezkonkurencyjne i zajęły I miejsca uzyskując dużą przewagę czasową nad pozostałymi zespołami. Tym samym awansowały do Finału Wojewódzkiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, który odbędzie się dn. 20.10.2023r. w Gryfinie.
Sztafeta chłopców z klas IV -VI wystąpiła również znakomicie i zajęła II miejsce.
Skład zwycięskich drużyn:
I miejsce dziewczęta z kl. IV-VI
Lidia Masiulaniec-Kośmińska, Oliwia Pąsiek, Lena Martusiewicz, Matylda Zagórska, Natalia Szałkiewicz, Alisa Lauersdorf, Natalia Bukato , Zofia Nosek, Maja Dębowska, Lena Lenkiewicz
I miejsce dziewczęta z kl.VII-VIII
Marta Styburska, Michalina Masiulaniec-Kośmińska, Zofia Miazga, Ksenia Lis-Świętek, Zuzanna Capek, Zuzanna Balińska, Lena Kowalik, Zuzanna Glinda, Julia Piętka, Alisea Szundryk
I miejsce chłopcy z kl.VII-VIII
Kacper Miazga, Michał Chylińsk, Brunon Kubacki, Johennes Kurth, Kacper Staniec, Hubert Pietrasik, Hubert Nowakowski, Adam Tylka, Szymon Dzwonek, Marcel Komarański
II miejsce chłopcy z kl. IV-VI
Olaf Kiarszys, Filip Biliński, Gracjan Pawełczak, Wojciech Oniszczuk, Julian Stoiński, Szymon Romanowski, Mateusz Szałkiewicz, Jan Laskowski, Adam Chwaliński, Jakub Mikołajczyk, rez. Bartosz Warec
Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom, życzymy sukcesów i liczymy na dobry występ w Gryfinie.
Opiekunowie: Dorota Sztuk, Piotr Łuczak, Edward Mróz
„Wiatr odnowy” („The wind of change")
Szanowni Państwo!
Miło nam ogłosić, że w dniu 02.10.2023r. rusza realizacja naszego projektu o nazwie „The wind of change” („Wiatr odnowy”). Projekt opracowany przez nauczycielkę Igę Sadowską otrzymał pozytywną ocenę i dofinansowanie z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego z Funduszy Europejskich. Całkowity koszt dofinansowania to 74.918,80 zł., przy czym ok. 80 % to dofinansowane ze środków europejskich, a ok. 20% ze środków krajowych.
Projekt zakłada udział 10 nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pom. w zagranicznych szkoleniach jezykowych i językowo-metodycznych w Austrii, Chorwacji, Niemczech, Włoszech
i Hiszpanii, a nastepnie upowszechnianie efektów szkolenia w środowisku szkolnym i lokalnym. Nauczyciele będą podnosić kwalifikacje i zdobywać nowe doświadczenia - dla siebie, dla szkoły i dla swoich uczniów.O szczegółach projektu i kolejnych etapach jego realizacji będziemy informować na bieżąco na naszych stronach internetowych.
SUKCES w Drużynowym Czwórboju Lekkoatletycznym
W dniach 4 i 5 października 2023r. w Ostrowicach został rozegrany Gminny Drużynowy Czwórbój Lekkoatletyczny Dziewcząt i Chłopców w ramach szkolnych rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. W zawodach rywalizowały reprezentacje z: SP1 Drawsko Pom., SP2 Drawsko Pom., SP Mielenko Drawskie i SP Ostrowice oraz SP Nętno. Uczniowie w 6-cio osobowych składach, rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 m dziewczęta i 900 m chłopcy.
Wyniki klasyfikacji drużynowej Dziewcząt:
I miejsce - SP Mielenko Drawskie - 683pkt.
II miejsce – SP 1 Drawsko Pom. - 678pkt.
III miejsce - SP 2 Drawsko Pomorskie - 518pkt.
IV miejsce - SP Ostrowice - 495pkt.
V miejsce – SP Nętno - 291pkt.
Najlepszą zawodniczką I miejsce i najwyższą liczbę pkt. uzyskała Lena Martusiewicz oraz III miejsce zajęła Lidia Masiulaniec-Kośmińska z SP1 w Drawsku Pomorskim.
Skład reprezentacji SP1 Drawsko Pom.: Lena Martusiewicz, Lidia Masiulaniec-Kośmińska, Matylda Zagórska, Iga Kowalik, Oliwia Pąsiek, Natalia Bukato
Wyniki klasyfikacji drużynowej chłopców:
I miejsce - SP 1 Drawsko Pom.- 713pkt.
II miejsce – SP 2 Drawsko Pom.- 607pkt.
III miejsce - SP Ostrowice- 472pkt.
IV miejsce - SP Mielenko Drawskie-459 pkt.
V miejsce – SP Nętno- 407pkt.
Najlepszym zawodnikiem I miejsce i najwyższą liczbą pkt. - Olaf Kiarszys, a III miejsce zdobył Filip Biliński z SP 1 w Drawsku Pomorskim.
Skład reprezentacji SP1 Drawsko Pom.: Olaf Kiarszys, Filip Biliński, Wojciech Oniszczuk, Gracjan Pawełczak, Jan Laskowski, Igor Włodek
Trzymamy kciuki za wygraną na szczeblu powiatowym w maju…
Opiekun: Sztuk Dorota
5
INFORMACJA O DANYCH DO WPŁATY NA RADĘ RODZICÓW W ROKU SZKOLNYM 2023/2024
Opłata na rok szkolny 2023/2024 na Radę Rodziców, ustalona na zebraniu i wynosi 40 zł. Prosimy o dokonywanie wpłat. Rada wspiera organizację koncertów i konkursów szkolnych, pomysły uczniowskie, finansuje nagrody dla uczniów, podarunki dla uczniów rozpoczynających i kończących szkołę oraz wiele innych przedsięwzięć. Rada Rodziców działa dzięki regularnym wpłatom rodziców wszystkich uczniów.
Dziękujemy Państwu za dotychczasowe wsparcie.
Dane do wpłaty:
- wysokość składki na rzecz Rady Rodziców wynosi 40 zł za rok szkolny,
- płatności można dokonać na konto: nr: - 85 8577 1015 2600 0664 2000 0010 - BS Połczyn Zdrój oddział w Drawsku Pomorskim.- tytuł wpłaty – Rada Rodziców i klasa.
WAŻNE !!!Wpłat nie dokonujemy indywidualnie, tylko poprzez osobę wyznaczoną z danej klasy, która po zebraniu składek wpłaci je na podane wyżej konto. Prosimy o wpłaty do końca listopada. W wyjątkowych przypadkach można to zrobić w późniejszym terminie. Taka decyzja została podjęta przez Radę Rodziców.
Przewodnicząca Rady Rodziców
Marta Wasilewska
SPRZĄTAMY DLA POLSKI 2023
#SprzątamyDlaPolski
10#SprzątamyDlaPolski
Dnia 4 października br. uczniowie klas 0-III po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Głównym jej celem było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania naszej planety, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, a także kształtowanie dobrych nawyków ekologicznych. Uczniowie zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki zbierali śmieci z alejek w pobliskim parku. Teren, o który zadbały dzieci to także promenada prowadząca w stronę stadionu, plac zabaw oraz ścieżka pieszo - rowerowa w kierunku Gudowa. Nasi uczniowie udowodnili, że każdy może stać się ekologiem swojej małej ojczyzny.
Nauczyciele klas 0-III
Wycieczka do Wrocławia w ramach programu MEiN pn. "Poznaj Polskę"
- 17
W dniach 20-22.09.2023r. w ramach projektu MEiN pn. “Poznaj Polskę” 40. uczniów klas VI-VIII uczestniczyło w wycieczce do Wrocławia. Po dotarciu do stolicy Dolnego Śląska zwiedzanie rozpoczęliśmy od wielkiego dzieła Jana Styki i Wojciecha Kossaka – Panoramy Racławickiej.
Następnym punktem naszego programu był spacer z przewodnikiem po Wrocławiu, podczas którego zobaczyliśmy między innymi Ratusz, Kamienicę Pod Złotym Słońcem, Jasia i Małgosię, Jatki, Ostrów Tumski z Katedrą Św. Jana. Późnym popołudniem zostaliśmy zakwaterowani w hostelu i udaliśmy się na obiadokolację.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy smacznym śniadaniem, po którym ruszyliśmy na spotkanie z kolejnymi atrakcjami miasta. Jako pierwsze zobaczyliśmy „Kolejkowo” – ogromną makietę, na której przedstawiono w skali 1:25 charakterystyczne dla Wrocławia i okolic obiekty. Precyzja z jaką wykonano budynki i pojazdy oraz inne elementy wzbudziły nasze zainteresowanie i podziw dla twórców. Tego dnia panowała doskonała pogoda do zwiedzania, więc udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie mogliśmy podziwiać interesujące rośliny oraz zachwycić się kompozycją ogrodu. Następnie udaliśmy się do „Hydropolis”, gdzie podzieleni na grupy wzięliśmy udział w lekcji, której celem było zapoznanie nas z zagadnieniami dotyczącymi problemów z ochroną zasobów wody. Obejrzeliśmy również fascynującą wystawa poświęconą wodzie i wszystkim, co z nią związane. Po powrocie do hotelu i zjedzeniu obiadokolacji wieczorem wyruszyliśmy, aby zobaczyć Wrocławską Fontannę, która jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Usytuowana jest ona w malowniczym Parku Szczytnickim, przy historycznym kompleksie Hali Stulecia (którą zobaczyliśmy nocą) oraz Wrocławskim Centrum Kongresowym.
Kolejny dzień przywitał nas uśmiechającym się słoneczkiem. Po śniadaniu i wykwaterowaniu udaliśmy się do Muzeum Narodowego. Tu mogliśmy obejrzeć obrazy i rzeźby podzielone na jednostki tematyczne: „Cudo–Twórcy”; „Sztuka europejska XV–XX w.”; „Sztuka polska XVII–XIX w.”; „Sztuka śląska XIV–XVI w.”. Ostatnim naszym celem było zwiedzanie ZOO. Rozpoczęliśmy od „Afrykarium” (nazwa powstała z połączenia słów Afryka i akwarium), największego oceanarium w Polsce. ZOO jest domem dla ponad 12,000 zwierząt, przedstawicieli 1,100 gatunków! Można oglądać, oglądać i oglądać…
Niestety nadszedł czas, by wracać do domu. W drodze zatrzymaliśmy się jeszcze na mały posiłek w jednym z punktów McDonald's.
Z malutkim opóźnieniem około 20 minut autobus zaparkował w okolicy szkoły.
Dziękujmy wszystkim uczestnikom wycieczki za zachowanie dyscypliny, odpowiedzialność i właściwe zachowanie się w odwiedzanych obiektach. Przyjemnie było opiekować się taką grupą. Jedyne nad czym musimy popracować, to ustawianie się w pary, ale to już na kolejnej wycieczce…
Kierownik i opiekunowie wycieczki
Robert Stawicki
Irena Golińska
Kamil Bielski
Paweł Redmann
Wycieczka do Torunia dofinansowana w ramach przedsięwzięcia MEiN pn. “Poznaj Polskę”
W dniu 15.09. 2023r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki było „Planetarium”, w którym obejrzeli seans pt. „Kolorowy kosmos”. Podczas seansu uczniowie otrzymali wiele ciekawych informacji o kosmosie oraz jego kolorach przy akompaniamencie radosnej muzyki i wirującej nad ich głowami kopule pełnej kolorów. Następnym miejscem było „Żywe Muzeum Piernika”, gdzie uczniowie pod okiem Mistrza piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowali ciasto, i przy użyciu drewnianych form, wypiekli z niego toruńskie specjały. Celem wycieczki było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH OBOWIĄZUJĄCYCH W ROKU SZKOLNYM 2023/2024
Tygodniowe menu
- Czwartek21. 11.
- Zupa ogórkowa z ziemniakami, chleb biały i razowy
Karkówka w sosie własnym z kaszą, surówka z kiszonej kapusty z marchewką, kompot - Piątek22. 11.
- Zupa grochowa z wędzonką i ziemniakami, chleb biały i razowy
Makaron z truskawkami, kompot, owoc niespodzianka
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Facebook
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychplatforma office 365